Košarkaši Slobode bolji od Bosne Royal

U sklopu priprema za pretkvlifikacioni turnir  za Drugu Aba ligu, sinoć su u Mejdanu košarkaši Slobode savladali Bosnu Royal iz Sarajeva, nakon produžetka, rezultatom 86:78. U regularnom toku bilo je 71:71. Bila je to dobra košarkaška predstava, u kojoj je tuzlanski tim u većem dijelu susreta bio bolji. Krajem treće četvrtine imao je prednost od 14 poena razlike. Tek u posljednjih 10 minuta, gosti su dominirali i na minut prije kraja imali 5 poena viška. Na 9 sekundi prije kraja Muratović je pogodio “trojku” za izjednaačenje 71:71.

U dodatnih pet minuta, izabranici Velimira Gašića su ponovo zaigrale bolje i sasvim zasluženo slavili pobjedu. Najefikasniji su bili: Marko Rikalo sa 20 i Nedžad Muratović sa 19 poena. Kod gostiju istakli su se Ameriknc Walker sa 16 i Radukić sa 12 poena.

Već narednog vikenda tuzlanski košarkaši će u Sarajevu nastupiti na Memorijalnom turniru  “Mirza Delibašić”, na kojem će još igrati: Budućnost iz Podgorice, Krka iz Novog Mesta, te domaćin Bosna Royal.