Uspješan vikend karatista KBS “Tuzla-Sinbra”

Vikend koji je iza nas je i za karatiste Kluba borilačkih sportova „Tuzla-Sinbra“ bio izuzetno uspješan.

Nastupili su na 3 međunarodna karate turnira i na taj način u novu sezonu ušli sa maksimalnim ambicijama.

U subotu su tri takmičara ovog kluba nastupila na međunarodnom karate pod nazivom „Dani berbe grožđa“ u Čitluku. U katogoriji borbe juniorke +59kg Dina Mahmud je osvojila prvo mjesto, dok je Belma Omerović bila drugopoplasirana. Bakir Kadrić je u kategoriji borbe kadeti +70kg osvojio bronzanu medalju.

Jučer je u Bijeljini  održan Međunarodni karate turnir pod nazivom „Noć šampiona“ koji je okupio preko 600 takmičara iz Bosne i Hercegovine, Srbije, i Crne Gore. Na ovom turniru Emina Abdulić u kategoriji borbe kadetkinje 47kg je osvojila srebrenu medalju, dok je ženska kadetska ekipa u sastavu Ana Zoletić, Azra Dahalić, Emina Abdulić i Jasmina Zoletić osvojila zlatnu medalju i prvo mjesto.

Treći u nizu turnira na kojima su ovaj vikend nastupili članova Kluba borilačkih sportova „Tuzla-Sinbra“ je bio „Kup Lukavca“ koji je okupio preko 500 takmičara. Na ovom turniru je osvojeno 13 zlatnih, 13 srebrenih, i 7 bronzanih medalja.