Fenerbahce deklasirao Galatasaray u košarkaškom derbiju u Istanbulu

Aktuelni prvak Evrope Fenerbahce Dogus savladao je ljutog istanbulskog rivala ekipu Galatasaray Odeabank u meču četvrtog kola turske košarkaške lige.

Fenerbahce je kao gost slavio pobjedu rezultatom 83:61 u dvorani “Sinan Erdem“, a meč je privukao veliku pažnju jer dva istanbulska velikana gaje ljuto rivalstvo u svim sportovima.

Izabranici Željka Obradovića, srbijanskog stručnjaka na klupi Fenerbahcea, već u prvoj četvrtini pokazali su da su bolji rival i stekli prednost 21:12. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 43:31 u korist Fenerbahcea.

I početkom drugog poluvremena košarakaši Fenerbahcea su bili bolji i stekli prednost veću od 20 poena. Konačni rezultat glasio je 83:62.

Najefikasniji košarkaš meča bio je Marko Gudurić koji je u dresu Fenerbahcea postigao 18 poena.

Fenerbahce nakon četiri ligaška meča ima omjer tri pobjede i jedan poraz i nalazi se na drugom mjestu iza lidera na tabeli ekipe Tofas koja ima maksimalni učinak. Galatasaray ima polovičan učinak po dva poraza i pobjede i nalazi se na petom mjestu na tabeli.