Bh plivači završili nastupe na EP-u u kvalifikacijama

Bosanskohercegovački plivač Ensar Hajder osvojio je 52. mjesto na 50 metara slobodno na Evropskom prvenstvu u Berlinu.

Hajder je u kvalifikacijama dionicu preplivao za 23 sekunde i 72 stotinke te za sekundu i 54 stotinke ostvario lošije vrijeme od prvoplasiranog u kvalifikacijama.

Hajderu je ovo bio šesti nastup na EP-u, a sve utrke je završavao u kvalifikacijama. Najbolji rezultat ostvario je u utrci na 200 m mješovito u kojoj je osvojio 25. mjesto. Do kraja prvenstva nastupit će u kvalifikacijama utrke na 400 metara mješovito koja je na rasporedu u nedjelju.

U današnjoj utrci na 50 m slobodno nastupio je i Arnel Dudić koji je osvojio 53. mjesto (23.74).

Pretposljednjeg dana EP-a nastupila je i Ivana Ninković, koja se takmičila u dvije discipline. Na 50 metara prsno osvojila je 32. (32.82), a na 50 m slobodno 38. mjesto (27.35).