Liverpool i Sevilla remizirali, Tottenham preokretom do pobjede

Nogometaši Liverpoola su u uzbudljivoj utakmici petog kola u grupi E Lige prvaka remizirali sa Sevillom u gostima rezultatom 3:3.

Strijelci za ‘redse’ bili su Firminho u 2. i 30., te Sadio Mane u 22. minuti susreta, dok je za Sevillu dva puta pogađao Wissam Ben Yedder u 51. i 60. minuti, te Pizarro u finišu meča.

U drugoj utakmici grupe E koja se ranije odigrala u Moskvi, Spartak i Maribor su podijelili bodove 1:1.

U grupi F Manchester City je na Etihadu bio bolji od Feyenoorda s 1:0 golom Sterlinga u finišu susreta, dok je Napoli na Sao Paolu bio ubjediljiv protiv Šaktara iz Donejcka 3:0. Strijelci za Napolitance bili su Insignie u 56., Zielinski u 81. i Mertens dvije minute poslije.

U okviru grupe G Lepzig je ‘razbio’ Monaco u gostima sa 4:1, dok je meč između Bešiktaša i Porta završen podjelom bodova 1:1.

Najubjedljiviju pobjedu večeri ostvario je aktuelni prvak Evrope Real Madrid koji je u gostima u sklopu grupe H savladao APOEL sa 6:0. Za Madriđane su po dva gola na toj utakmici postigli Cristiano Ronaldo i Benzema, a u strijelce su se još upisali Modrić i Nacho Fernandez.

U toj grupi su još snage odmjerili Borussija Dormund i Tottenham, a klub iz Londona je slavio pobjedu u gostima 2:1.

Danas je na rasporedu još osam mečeva u grupama A, B, C i D.