Na Plivačkom mitingu u Sarajevu takmičari Plivačkog kluba “Zmaj Alpam” osvojili 13 medalja

Jučer u Sarajevu je održan 8. Kup “Novi Grad” Sarajevo. Na mitingu je nastupilo oko 400 takmičara koji su predstavljali 23 kluba iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

P.K.”Zmaj-Alpamm” Tuzla je nastupio sa 11 takmičara (5 djevojčica i 6 dječaka) koji su u Tuzlu donijeli 13 medalja: (8 zlatnih, 2 srebrne i 3 bronzane), i dva pehara za najuspješnije takmičare.

Ostvareni su sljedeći pojedinačni rezultati:

Amna Dračić (’03) – je osvojila 2 zlatne medalje u disciplinama 100 slobodno i 100 mješovito, te 2 srebrne medalje u disciplinama 50 i 100 metara leđno. Amna je nagrađena posebnim peharom kao najuspješnija plivačica mitinga zbirom bodova iz 4 osvojene discipline.

Kenan Dračić (’06) – je osvojio 6 zlatnih medalja u disciplinama 50 i 100 metara slobodno, 50 i 100 metara delfin, 100 metara leđno i 100 metara mješovito. Kenan je takođe bio najuspješniji takmičar mitinga za što je nagrađen posebnim peharom.

Zerina Vrabac (’10) – je osvojila bronzanu medalju u disciplini 100 metara slobodnoEman Jahić (‘10) – je osvojio 2 bronzane medalje u disciplinama 50 metara prsno i 50 metara delfin.

Bilo je tu još mnogo tzv. „DRVENIH MEDALJA“, nedostajalo je malo sportske sreće, pa su 4. mjesto zauzeli: Dina Muminović (100 metara slobodno), Ensar Ahmetović (50 metara slobodno), Eman Jahić (50 metara leđno), Dani Trutović (50 metara prsno).

Takmičari Plivačkog kluba Zmaj Alpam su se izborili za ukupno 7. mjesto u ekipnom plasmanu po statistici osvojenih medalja i 9. mjesto u bodovnom sistemu u konkurenciji 23 kluba.

Naredno takmičenje za “A tim“  planirano je na Međunarodnom plivačkom mitingu „VRAČAR“ u Beogradu, saopćeno je iz Plivačkog kluba Zmaj Alpam.