Evropska liga: Borussia deklasirala Sarajevo

Nogometaši Sarajeva večeras su u njemačkom Monchengladbachu poraženi od Borussije sa 7:0 (3:0) u revanš utakmici play offa Evropske lige.

Strijelci su bili Andre Hahn (20.), Granit Xhaka (24.), Branimir Hrgota (34, 67. i 82.) i Thorgan Hazard (74. i 90.).

Ekipa Sarajeva susret je okončala sa 10 igrača, nakon što je Ivan Tatomirović u 90. minuti dobio drugi žitu karton.

Jači otpor nogometšai Sarajeva pružili su samo u prvih 20-ak minuta, kada su Okić u 7. i Duljević u 19. minuti, nakon solo prodora,ozbiljnije zaprijetili domaćem golmanu Sommeru.

U nastavku domaća ekipa pokazala je pravu snagu i za samo 10 minuta u prvom dijelu igre postigla tri gola. U drugom poluvremenu petostruki njemački prvak postigao je još četiri gola i s ukupnim rezultatom 10:2 plasirao se u grupnu fazu takmičenja Evropske lige.

U grupnu fazu su se plasirale 32 ekipe, koje će u petak biti žrijebane u osam grupa.