Skroman učinak Nurkića u pobjedi protiv Lakersa, Celticsi razbili Bullse

Košarkaši Portland Trail Blazersa pobijedili su u Los Angelesu ekipu Lakersa rezultatom 95:92.
Lakersi su odlično otvorili utakmicu, imali su čak prednost na poluvremenu, ali je u nastavku uslijedio totalni preokret Blazersa, koji su na kraju slavili zasluženu pobjedu.

Portland su do pobjede predvodili Harkless i Napier koji su kombinovano postigli 43 poena, dok je Kuzma bio najefikasniji kod Lakersa s 18 koševa.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na parketu je proveo gotovo 17 minuta i za to vrijeme upisao je četiri poena, dvije asistencije i pet skokova.

Lider Istočne konferencije Celticsi uvjerljivo su u Bostonu savladali Chicago Bullse rezultatom 117:92.

Irving i Brown su postigli 25, odnosno 20 poena za Celticse, a najbolji kod Bullsa bio je Portis s 17 koševa.