Manchester City i Chelsea u osmini finala FA Cupa, majstorija De Bruynea iz slobodnjaka

Utakmicu je otvorila majstorija De Bruynea iz slobodnog udarca s kojom je doveo Građane u vodstvo.

Šest minuta prije odlaska na odmor Sterling je na asistenciju Silve udvostručio prednost.

U nastavku je City je kontorlisao igru, a Cardiff nije uspio ublažiti poraz iako su imali nekoliko dobrih prilika.

Vrijedi istaći da su domaći utakmicu okončali s deset igrača budući da je Bennett u 92. minuti zaradio drugi žuti karton.

Cityju se u osmini finala pridružio i Chelsea, koji je danas sa sigurnih 3:0 na Stamford Bridgeu savladao Newcastle.

Dvostruki strijelac u prvom poluvremenu bio je Batshuayi, a konačnan rezultat postavio je Alonso u nastavku meča.