Roger Federer doživio šokantan poraz od 175. tenisera svijeta

Švicarski teniser Roger Federer (1. ATP) doživio je drugi poraz u 2018. godini nakon što ga je sinoć u 2. kolu Miamija savladao Australac Thanasi Kokkinakis (175. ATP) s 3:6, 6:3, 7:6.
Najbolji svjetski teniser je dobio prvi set, zatim propustio priliku za break na startu drugog seta, a onda je započeo je veliki preokret.

Kokkinakis je u četvrtom gemu iskoristio svoju prvu break-loptu, a zatim bez ikakvih problema sačuvao prednost do kraja seta.

Federer je u trećem setu bio opasniji, imao dvije break-lopte u šestom gemu, ali je set otišao u tie-break u kojem je 175. teniser svijeta i kvalifikant ovog turnira bio bolji.

Podsjetimo, Švicarac je u nedjelju izgubio finale Indian Wellsa od Juana Martina Del Potra pa mu je ovo prvi put od 2014. godine da je vezao dva poraza.

S druge strane, Kokkinakis je najslabije plasirani teniser koji je pobijedio nekog svjetskog broja jedan u posljednjih 15 godina.