Rezultati: 26. Auto Rally Tuzla 2018.

U nedelju 06.05.2015 u Tuzli je održan 26. Auto Rally Tuzla 2018 u organizaciji Tuzlanskog Auto Moto Kluba TUZAMK Tuzla. Učestvovao je 31 takmičar, razvrstani u 4 klase a na osnovu radne zapremine automobila kao i uslova za klasu sport i to:

Klasa I   – do 1300 ccm

Klasa II – 1301 do 1600 ccm

Klasa III – 1601 do 2000 ccm

Klasa IV + sport preko 2001 ccm i grupa sport

SAK SPArK Tuzla su predstavljali: Dejan Maskijević, Almedin Omerčević, Haris Memišević, Mirsad Krainović, Mirza Žabić, Muriz Žabić i Boris Novak.

Konačni plasman je određen zbirom vremena ostvarenih na tri tehnički zahtijevne staze,  a vozači SPArK-a su ostvarili sljedeće rezultate:

Mirza Žabić                        – 1. mjesto u klasi IV, popularnoj „sport“

Dejan Maskijević             – 2. mjesto u klasi II

Almedin Omerčević       – 2. mjesto u klasi I

Muriz Žabić                        – 10. mjesto u klasi I kao i 3. mjesto u kategoriji invalida

Zapažene nastupe imali su i Novak koji je završio na četvrtom mjestu u klasi II, te Memišević i Krainović koji su završili na petom mjestu u klasama I i II.

U poretku klubova prvo mjesto pripalo je SAK Komotin iz Jajca sa 62 boda, drugoplasirani je SAK SPArK Tuzla sa 61 bodom, a na trećem mjestu TUZAMK Tuzla sa 48 bodova:

1. SAK Komotin Jajce 62
  2. SAK SPArK Tuzla 61
  3. TUZAMK Tuzla 48

U poretku ekipa sponzora, ekipa SPArK Servis Memišević, u sastavu Žabić, Omerčević, Novak je osvojila 2. mjesto.

Mirza Žabić:

Almedin Omerčević

Više na Youtube kanalu

Sezona auto sporta je započela a nastavlja se već idućeg vikenda prvom brdskom trkom u ovoj sezoni, Lopare 2018 na kojoj učestvuju tri takmičara našeg kluba i to Memišević Haris, Mujkanović Armin i Novak Boris.