Nadal u tri preslikana seta savladao Gasqueta pa dječaku koji donosi loptice ispunio snove

Nadal je odlično otvorio meč i već na samom početku napravio je dva breaka s kojim je stigao u prednost od 5:0 te je bez većih problema rezultatom 6:3 stigao do vodstva od 1:0 u setovima.

Sličan scenario viđen je i u drugom setu, Nadal je odmah napravio dva breaka, stigao je u vodstvo od 4:0 i bez većih problema sačuvao je stečenu prednost te je rezultatom 6:2 osvojio i drugi set.

Nakon toga, pitanje pobjednika ovog meča nijednog trenutka nije došlo u pitanje, prvi teniser svijeta igrao je u odličnom ritmu, opet je napravio dva breaka na početku i na kraju je stigao do sigurne, ali i zaslužene pobjede rezultatom 3:0 u setovima.

Na kraju meča, jedan od dječaka koji je zadužen za donošenje loptica izrazio je veliku želju da s Nadalom, koji mu je idol, razmijeni nekoliko udaraca, na što je Španac pristao, te je još jednom pokazao da je prije svega izuzetno dobar čovjek, pa onda ono po čemu ga svi znamo, da je trenutno najbolji teniser svijeta.