Golden State Warriorsi superiorno odbranili titulu prvaka NBA lige

Košarkaši Golden State Warriorsa su odbraniti titulu prvaka NBA lige. Warriorsi su sinoć i u četvrtoj utakmici finalne serije savladali Cleveland Cavalierse rezultatom 108:85 i tako zasluženo podigli šampionski trofej.

Već na startu utakmice, u prvoj četvrtini Warriorsi su pokazali da su u Cleveland stigli po titulu ubacivši 34 poena. Prednost su održavali do odlaska na odmor, a ona je iznosila devet poena.

Potom su Cavaliersi potpuno zakazali u napadu budući da su u trećoj dionici postigli svega 13 poena pa su u zadnju četvrtinu ušli s zaostatkom od čak 21 poena.

Warriorsi su meč rutinski priveli kraju i tako odbranili titulu prvaka. Šampionsku ekipu do pobjede je predvodio sjajni Stephen Curry s 37 poena, a MVP Kevin Durant je ostvario triple-double (20 poena, 10 asistencija i 12 skokova).

U poraženoj ekipi istakao se LeBron James s 23 poena. Inače, James je možda odigrao i posljednju utakmicu za Cleveland, a otkrio je kako je igrao sa slomljenom rukom.

Vrijedi istaći da je Cleveland sad izgubio posljednja četiri finala kada se sastao s Golden Stateom.