Prvenstvo Balkana za juniore i juniorke: Osvojene četiri medalje, jedno srebro i tri bronze

Na olimpijskom stadionu u Istambulu, održano je Balkansko prvenstvo za juniorke i juniore. Reprezentativne boje branilo je jedanaest atletičarski i atletičara, te su osvojene četiri medalje. Jedno srebro i tri bronze.

Najuspješniji je bio Maid Redžić. On je u skoku u vis osvojio srebrenu medalju prvog dana takmičenja sa preskočenih 212cm. Bronzane medalje osvojili su Nermin Štitkovac, Sara Lučić i Mediha Salkić. Prošle godine, Sara Lučić je na ovom takmičenju osvojila zlatnu medalju, dok se ove godine morala zadovoljiti bronzanom medaljom. U skoku u vis preskočila je ljestvicu postavljenu na visinu 175 cm.

Štitkovac je bronzanu medalju osvojio u bacanju kugle. Hicem 18,43 m potvrdio je i normu za Svjetsko prvenstvo atletičara i atletičarki do 20 godina, koje će se održati od 10. do 15. jula u Tampereu (Finska).

Mediha Salkić bronzanu medalju je osvojila u bacanju kugle, a kugla je pala na udaljenosti od 14,10 m.

Ostali rezultati:

PRVI DAN

Disciplina       Mjesto            Ime i prezime                        God.    Rezultati

5000m            7          NIKOLA PETROVIĆ                 2000    17:22.48

Dalj                 11        STEFAN STANKOVIĆ               2000    6.28

Vis                   2          MAID REDŽIĆ                         1999    2.12

Kugla               4          NERMIN ŠTITKOVAC              2000    18.43

100m              16        HAJRUDIN  VEJZOVIĆ             2001    11.48

400m              7          ALEKSANDRA ROLJIĆ             2001    58.13

800m              7          KATARINA LEMEZ                  2000    2:16.86

Disk                 4          MEDIHA SALKIĆ                     1999    45.44

DRUGI DAN

3000m            9          OLEG GALIĆ                           2002    9:30.26

200m              12        HAJRUDIN VEJZOVIĆ              2001    22.62

Troskok           12        ELDAR DAUTOVIĆ                  2000    5066 BODOVA

1500m            6          KATARINA LEMEZ                  2000    4:44.41

200m              16        NADIJA ĆEHAJIĆ                     1999    26.55

Sedmoboj        7          SLAĐANA JAGODIĆ                2000    3955 BODOVA

Naredno veliko takmičenje na kojem će naši atletičari nastupiti su Mediteranske igre u španskoj Tarragoni.