Rojo spasio Messija i društvo i odveo Argentinu u osminu finala

Crne slutnje navijača Gaučosa ipak se nisu obistinile. Argentinci su u dramatičnom susretu savladali Nigeriju i, uz malu pomoć Hrvatske, plasirali se u osminu finala SP.

Uspjeli su savladati Nigeriju, ali ni ovog puta odigrali neku briljantnu partiju. Istina je da su imali mnogo veći posjed od Afrikanaca, stvarali konkretnije šanse, ali opet – jedva.

Dobro je počelo za njih, već u 14. minuti Leo Messi trese mrežu nakon sjajnog pasa Everalda Banege preko pola terena. Prelijep pogodak jednog od najboljih igrača današnjice, u suprotan ugao Uzohoovog gola.

Nastavila je potom Argentina stvarati šanse, da bi Messi pogodio stativu i tako propustio duplirati vodstvo svog tima.

No, početkom drugog dijela vanserijsku glupost pravi Mascherano, koji faulira Baloguna u šesnaestercu. Sduija Cakir pokazuje na bijelu tačku, Victor Moses nonšalantno pogađa za 1:1.

Trenutak odluke dešava se četiri minute prije kraja. Dobro ubacuje Mercado, a volejem Rojo pogađa mrežu Nigerije za pobjedu koja Gaučosima donosi osminu finala!

Trijumf za osminu finala Argentine, koja je dugo “visila”, a sada ima priliku otići do kraja…