Tuzla City sigurnom pobjedom protiv Zvijezde 09 prekinula niz poraza

Tuzla City je u 8. kolu Premijer lige BiH ostvario sigurnu pobjedu na Tušnju protiv Zvijezde 09 rezultatom 3:1.

Stokić je prvi pokušao iz slobodnog udarca u 15. minuti, ali je Dejanović bio na mjestu.

Ipak, Tuzla City je terensku nadoć krunisala u 17. minuti kada je Zilić pogodio za 1:0. Samo osam minuta kasnije Nukić je udvostručio prednost domaćih za veliko vodstvo od 2:0 i praktično je sve bilo jasno već tada.

Do isteka prvog dijela promjene rezultata nije bilo, a već na otvaranju drugog dijela Zilkić je svojim drugim golom povećao na 3:0.

Huseinbašić je pet minuta prije kraja samo uspio da ublaži poraz Zvijezde za konačnih 3:1 i prekid niza od četiri uzastopna poraza Tuzlaka, dok je Zvijezda i dalje ostala na samom dnu.

Vrijedi spomenuti da su gosti od 77. minute igrali sa igračem manje nakon isključenja Filipovića.

Tuzla City – Zvijezda 09 3:0 (Zilkić 17’, 50’, Nukić 25’ / Huseinbašić 85’)

Tuzla City: Fejzić, Efendić, Kostić, Mitrović, Šarčević, Ziljkić, Stokić, Kojić, Stjepanović, Vukmirović, Nukić.

Zvijezda 09: Dejanović, Filipović, Husić, Huseinbašić, Tojčić, Filipović, Osmanagić, Vojinović, Škahić, Babić, Govedarica.