Mujagić donio Mladosti tri boda protiv Slobode

Prvu ovosezonsku pobjedu ostvarili su fudbaleri Mladosti. Tim iz Doboja kod Kaknja minimalnim rezultatom (1:0) savladao je Slobodu na MGM Farm Areni.

Domaći su prvi zaprijetili u 9. minuti preko Nemanje Anđušića, ali je njegov udarac otišao pored gola. Potom je uslijedio nešto mirniji period igre, a onda je Mladost povela. Igrala se 31. minuta kada se Abid Mujagić upisao u strijelce. Do kraja poluvremena Sloboda je bila dosta opasnija, ali je golman Mladosti Velić bio je na visini zadatka.

U nastavku susreta Mladost je uspjela stvoriti još nekoliko prilika, a šanse su propustili Marković, Anđušić i Guzina. Veliku priliku za poravnanje propustio je Adžem u 88. minuti kada je pogodio prečku gola Mladosti.

U narednom kolu Mladost će u goste kod GOŠK-a, dok će Sloboda ugostiti Čelik.

Premijer liga, 8. kolo: Mladost – Sloboda 1:0 (Mujagić 31’)

Mladost: Velić, Hreljić, Guzina, Anđušić, Marković, Delić, Sadiković, Bojo, Mujagić, Mišić, Isaković.

Sloboda: Vukliš, Terzić, Adžem, Husejinović, Baraban, Ivetić, Vidović, Ćivić, Hadžanović, Zukić, Ignjatović.