Lacazette u finišu donio Arsenalu pobjedu u Cardiffu i prekid crne serije u gostima

Topnici su tako prekinuli seriju loših rezultata u gostima budući da su u cijeloj 2018. godini ostvarili samo jednu gostujuću pobjedu, dok je Cardiff ostao na svega dva osvojena boda, ali su uspjeli napokon postići gol.

Dobro je krenulo u današnjem meču za Arsenal jer je Mustafi na asistenciju Xhake već u 11. minuti doveo goste u vodstvo, ali na odmor se otišli s rezultatom 1:1 nakon što je Camarasa iskoristio dodavanje Bennetta i postigao gol u sudijskoj nadoknadi.

Ponovo je Emeryjeva ekipa prva došla u vodstvo u 62. minuti, a ovaj put je pogodio Aubameyang na asistenciju Lacazettea.

Po već oprobanom receptu, samo osam minuta kasnije, Cardiff opet dolazi do izjednačenja. Morrison je usposlio Warda, koji je matirao Cecha za 2:2.

Ipak, devet minuta prije kraja meča raspoloženi Lacazette je zakucao loptu u mrežu za konačnih 2:3. Asistirao mu je Torreira.

Arsenal se s današnjom pobjedom probio na deveto mjesto Premiershipa sa šest osvojenih bodova, dok je Cardiff ostao na 16. poziciji.