Podjela bodova u derbiju na Otoci, Rođeni u Tešnju nastavili seriju bez poraza

Nogometaši gradačačke Zvijezde osvojili su veliki bod na gostovanju kod Olimpika, i to nakon što su veći dio utakmice odigrali s igračem manje.
U derbiju 5. kola Prve lige Federacije BiH gosti su poveli na Otoci u 20. minuti, pogotkom Kenana Šarića. Međutim, samo 15 minuta kasnije isti igrač je zaradio drugi žuti karton i bio primoran napustiti teren.

Uslijedili su napadi Olimpika, da bi u 66. minuti mrežu Zvijezde konačno zatresao Osmanović. Ipak, Olimpik nije mogao do potpunog preokreta te je sarajevski tim po treći put remizirao u prvih pet kola.

Velež je također osvojio bod, na gostovanju u Tešnju, a situaciju je najbolje iskoristilo Orašje, koje je pobijedilo Bosnu sa 3:0 i zasjelo na lidersku poziciju.

Jedinstvo je trijumfom od 1:0 u Živinicama, golom Radosavljevića, također došlo do zbira od 12 bodova, koliko ima i Orašje (ali za dva pogotka lošija gol-razlika Bišćana).