Paklen obračun Dončićevog Dallasa i Nurkićevog Portlanda: Jusuf solidan, Slovenac maestralan

Ekipa Dallasa pobijedila je Portland u svom American Airlines centru rezultatom 111:102. Slovenski košarkaš Luka Dončić odigrao je još jednu sjajnu utakmicu, dok je bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao solidan meč.

Nakon prve četvrtine bilo je jasno da Mavericksi silno žele pobjedu, pa su tako nakon prvih 12 minuta imali prednost od 14 poena razlike, a u drugoj dionici su kontrolisali dvocifrenu prednost i nisu dozvoljavali Portlandu da ih ugrozi.

Slično je bilo i u drugoj poluvremenu, Dallas je sve vrijeme imao prednost između 10 i 16 poena razlike, a tek u finišu meča Portland je ugrozio prednost domaćih i pokušao je na samom kraju doći do velikog preokreta i pobjede.

Ipak, sjajni Luka Dončić nije dopustio iznenađenje i svojoj ekipi donio je pobjedu.

Slovenac je u ovom meču na terenu proveo skoro 32 minute, a postigao je 21 poen uz tri asistencije i devet skokova.

Najefikasniji igrač na meču bio je Lillard sa 33 ubačena poena, dok je bh. košarkaš Jusuf Nurkić na terenu proveo malo manje od 30 minuta i za to vrijeme je postigao devet poena, imao je jednu asistenciju i 11 skokova.