OŽRK Jedinstvo u Mejdanu slavilo protiv Jedinstva iz Brčkog rezultatom 36:30

U okviru četvrtfinala Kupa BiH, svoj susretu u Mejdanu odigrali su Jedinstvo i Jedinstvo iz Brčkog. Na kraju zasluženu pobjedu slavile su popularne Labudice rezultatom 36:30 (17:14).

Od početka susreta domaće rukometašice nametnule su tvoj tempo igre, te iz minute u minutu povećavale stečenu prednost. Nakon 30 minuta igre rezultat je glasio 17:14 u korist Labudica.

Drugi dio ponudio je sličnu igru kao u prvom dijelu, odličnu igru izabranica Danijela Sabljića, te u jednom trenutku imali su i devet golova prednosti. Međutim, domaći trener pred sami kraj susreta daje priliku i mlađim rukometašicama, što koriste gošće iz Brčkog te na kraju smanjuju zaostatak, pa nakon 60 minuta susreta rezultat je glasio 36:30.

Najefikasnija u pobjedničkom sastavu bila je Dejana Kulić sa 12 golova, dok je Matea Šumelj dodala 10. Gošće iz Brčkog predvodila je Sanja Katić sa 12 golova.

OŽRK Jedinstvo- ŽRK Jedinstvo Brčko 36:30 (17:14)

OŽRK Jedinstvo: Škapur, Pranjić, Saletović, Ibrahimović, Bošnjak 3, Petrović, Rajković, Zvekić 4, Šumelj 10, Šehić, Tadić, Trbojević 1, Miličević 6, Kulić 12. Trener: Danijel Sabljić.

Jedinstvo: Svrdlan, Durić, Rendić 3, Sorak 5, Katić 12, Pajić 4, Lukić 3, Nedić, Pekić, Erić, Petrović 3. Trener: Saša Radanović.