Sloboda i dalje tone

Mladost iz Velike Obarske došla je do minimalne pobjede nad tuzlanskom Slobodom u okviru 14. kola Premijer lige BiH. Rezultat je na kraju glasio 1:0, iako je jedini gol na utakmici viđen na samom startu.

Mladost je nakon četiri uzastopna poraza imala imperativ pobjede protiv Slobode, koja se također nalazi u katastrofalnoj formi. Počelo je odlično za domaći tim jer je već u petoj minuti Komarčević pogodio za vodstvo domaćih. To je bilo sve vrijedno pomena u prvom poluvremenu, a u nastavku je viđeno još uzbuđenja.

Igrao se 55. minut kada je Zelić zaradio isključenje i Sloboda je 40-tak minuta imala igrača više u polju. Tuzlaci su pokušavali doći do izjednačenja ali su njihovi napadi bili jalovi. Ostalo je do kraja 1:0, rezultat kojim je Sloboda gurnuta ka samom začelju tabele i, sudeći prema partijama u posljednje vrijeme, bit će potrebne promjene ukoliko se tuzlanski tim ne želi vratiti u 1. Ligu Federacije.