Sparsi poravnali u finalnoj seriji protiv Širokog, iako su zamalo prokockali veliku prednost

Košarkaši Sparsa poravnali su protiv Širokog na 1:1 u finalnoj seriji Prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkaše, savladavši Širokobriježane u dvorani na Grbavici rezultatom 70:63.

Prva dionica je protekla u izjednačenoj igri (15:15), a sarajevski tim je na odmor otišao vodstvom od četiri poena prednosti (33:29). Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su izabranici Marka Trbića stekli velikih 15 poena prednosti (57:42).

Ipak, gosti se nisu predavali. Tri minute prije kraja smanjili su na 60:58, ali onda se razigrao Slobodan Jovanović. Postigao je četiri poena, uz još dva Draška Albijanića i Sparsi su minutu prije kraja poveli sa 66:60.

U penal završnici domaći su sačuvali koncentraciju i ipak su stigli do zaslužene pobjede.

Draško Albijanić sa 14 i Slobodan Jovanović sa 13 poena predvodili su Sparse, dok je kod Širokobriježana najefikasniji bio Fenner Steven sa 13 koševa, a Dario Drežnjak je dodao 11.

Široki je u prvoj utakmici savladao Sparse rezultatom 77:66, a serija se igra na tri dobivena meča.