OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prof. dr. Adem Balić osvojio 2. mjesto na “11 tri” Belgrade triatlonu

Više od 500 triatlonaca iz raznih dijelova svijeta sastalo se u Beogradu kako bi se takmičili na 11 Belgrade triatlonu. Među učesnicima našao se I najstariji BiH triatlonac prof. dr. Adem Balić.

Centralni događaj održao se na Adi Ciganliji na kojoj je počeo plivački dio u Savskom jezeru, zatim se nastavljalo na biciklistički segment koji se odvijao preko Mosta na Adi i protezao glavnom savskom magistralom, da bi krajnje tačke bile kod Omladinskih brigada s jedne strane i skretanja za Železnik na drugoj strani. Trasa za trčanje bila je smještena uz rijeku Savu, ispod mostova uz ravnu stazu.

24 bh. triatlonca uzelo je učešće na “11tri” utrci, među njima je bio i najstariji bh. triatlonac prof. dr. Adem Balić koji je napravio odličan rezultat zauzevši drugo mjesto u svojoj kategoriji, što je ujedno i njegova najbrža trka.

Osim prof.dr. Balića, takmičili su se i Nermin Palić (4:36), Erdin Hastor (4:45), Senad Brković (4:57), Timur Čerkez (5:04), Eldin Jelešković (5:05), Igor Bekić (5:11), Haris Fazlić (5:15), Dalibor Milošević (5:24), Srđan Vukadinović (5:29), Amur Bašić (5:32), Tomislav Cvitanušić (5:33), Mirza Jamaković (5:37), Dino Tabaković (5:39), Mirza Kulić (5:41), Haris Ćeremida (5:42), Faris Kreso (5:51), Orhan Galicic (5:54), Hamit Kantardžić (6:02), Edin Kolašinac (6:16), Goran Mišković (6:19), Goran Kahvedžić (6:27) i Mirela Čučak (5:27).

Nermin Palić je u svojoj kategoriji zauzeo prvo mjesto, a osim njega odličan rezultat u štafeti za BiH su ostvarili Igor Mandušić, Mladen Stevanović i Marko Đurić (4:05) te tako osvojili prvo mjesto u ukupnom poretku, što je prva pobjeda BiH u štafeti.