Tuzla City, Zrinjski, Borac, Olimpik, GOŠK i Rudar prošli u četvrtfinale Kupa BiH

Današnjim susretima od 15:30 sati počela je osmina finala Kupa BiH, a odigrano je šest utakmica.
Favoriti su opravdali očekivanja, a najviše pažnje privukla su tri susreta premijerligaša.

Tuzla City je dočekao Velež i slavio je rezultatom 1:0, a strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Sesar u 62. minuti susreta.

Drugi duel ekipa iz elitnog ranga bh. nogometa odigran je u Mostaru gdje je Zrinjski nadigrao Slobodu rezultatom 2:0 pogocima Kunića (27.) i Barišića (36.).

U trećem duelu premijerligaša Borac je razbio Zvijezdu 09 u gostima rezultatom 6:0 uz hat-trick Vranješa (penal 21., 31., 34.), dva pogotka je postigao Vujaklija (41., 54.), a jedan Marković (73.).

Olimpik je na Otoci bio bolji od TOŠK-a rezultatom 3:0 (Džafić 10., Handžić 36., Pandža 68.), dok je GOŠK slavio u gostima kod Ljubhića rezultatom 2:0.

Jedini duel koji je odlučen penalima bio je u Prijedoru između dva Rudara. Susret je nakon 90 minuta završen rezultatom 0:0, a uspješniji u izvođenju penala bio je kakanjski Rudar i prošao dalje.

Preostala dva duela igraju se danas, a sastaju se Željezničar – Mladost (18:00) i Široki Brijeg – Sarajevo (18:30).