Najveća gostujuća pobjeda u historiji Premiershipa: Southampton – Leicester 0:9

Ekipa Leicestera ubjedljivo je pobijedila Southampton na gostujućem terenu rezultatom 9:0 u prvom meču 10. kola engleskog Premiershipa.

Revija pogodaka počela je u 10. minuti kada je za 0:1 pogodio Ben Chilwell, da bi samo dvije minute kasnije domaći tim ostao sa igračem manje nakon isključena Bertranda.

Prednost na terenu su gosti maksimalno iskoristili, pa su već do poluvremena napunili mrežu Southamptona.

Tielemans je u 17. minuti pogodio za 0:2, da bi zatim Ayoze Perez dva puta pogodio za 0:4, a Jamie Vardy je postavio rezultat od 0:5 na poluvremenu.

U drugom poluvremenu Leicester je kontrolisao stečenu prednost, Southampton nije imao nikakvu šansu da se vrati u meč, a u 57. i 58. minuti Perez i Vardy postižu nova dva pogotka za svoj tim. Na 0:8 postavio je povećao Maddison u 85. minuti lijepim golom iz slobodnog udarca, a Vardy s penala u nadoknadi pogađa za zaista nevjerovatan rezultat od 0:9.