Oslabljena Sloboda ipak prejaka za Zrinjski

U okviru 9. kola Lige 12 BiH za košarkaše OKK Sloboda savladala je Zrinjski rezltatom 97:68 (34-18 21-14 18-20 24-16).

Iako je trener Damir Mulaomerović pred ovaj meč imao dosta problema sa sastavljanjem ekipe nastavljena je serija pobjeda Slobode pred domaćom publikom.

Igrači Slobode koji su dobili priliku u ovom susretu su od prve minute krenuli agresivno kako bi što prije utakmicu pokušali da riješe u svoju korist.

Požrtvovnom igrom uz minimalan broj grešaka košarkaši Slobode sasvim zasluženo su savladali Zrinjski iz Mostara. Oko 2.000 ljubitelja košarke u velikoj dvorani SKPC Mejdan imalo je priliku gledati jednu dobru košarkašku predstavu u kojoj se pobjednik znao već od prve minute.

Najbolji u redovima Slobode ponovo je bio Hasandić koji je postigao 31 poen, uz Hasandića raspoloženi su bili i Sarajlić sa 18, Tuljković sa 15 te Petrić sa 14 poena. Bolji od ostalih u ekipi Zrinjskog bili su Šutulović sa 13, Sekulović sa 11 te Zvonko sa 10 poena.

Ovo je Slobodi bila peta pobjeda uz četiri poraza, dok je Zrinjski upisao peti poraz uz četiri pobjede.