Milan s igračem više samo remizirao protiv Verone

Nogometaši Milana remizirali su sa Veronom u 22. kolu italijanske Serie A na San Siru rezultatom 1:1. Da će Rossoneri imati problema protiv ekipe iz grada Romea i Julije bilo je jasno već dan prije meča kada je trener Stefano Pioli saopćio da u ekipi zbog gripe neće biti Zlatana Ibrahimovića.

Bez Zlatana, ali i bez Radeta Krunića, Milan se mučio, a u 13. minuti Faraoni je pogodio za vodstvo gostiju i muk na tribinama San Sira.

U 29. minuti Calhanoglu je uz dosta sreće poggodio za 1:1, te se tim rezultatom otišlo na odmor.

Kada je u 68. minuti igrač gostiju Amrabat iskljjučen navijači Rossonera su se ponadali kako će njihovi ljubimci to iskoristiti i ostvariti pobjedu.

Ipak, to se nije desilo, a najbliže pogotku bili su u sudijskoj nadoknadi kada je Castillejo iz peterca pogodio samo stativu, te je susret završen podjelom bodova.