Dobri rezultati tuzlanskog SPARK-a na prvom ovogodišnjem takmičenju

U subotu je u Jajcu je održan 3. Auto slalom „Plivska jezera 2020“, prvo ovogodišnje takmičenje u ovoj disciplini kojeg je na osnovu raspisanog Šampionata u disciplini A09 od strane SAMS-a BIH i SAMS-a RS, organizovao Sportski auto klub ”Komotin” Jajce. Trka se bodovala za Šampionat Bosne i Hercegovine, Šampionat Republike Srpske i Otvoreno prvenstvo grada Jajca. Vožene su dvije trening vožnje i tri takmičarske, od čega se za konačni plasman zbrajaju dvije uspješnije, na kojima su nastupila 64 takmičara, koji su zajedno sa publikom uživali u cjelodnevnom festivalu automobila i brzine uz prelijep ambijent Plivskog jezera. Nažalost vrijeme je bilo promjenjivo sa mnogobrojnim pljuskovima što je rezultiralo promjenjivim uslovima na stazi i velikim brojem izlijetanja. SAK SPArK Tuzla su predstavljali Mirsad Krainović, Mirza Žabić, Boris Novak, Armin Mujkanović, HarisMemišević, Almedin Omerčević, Jasmin Babović i Riad Kovačević. Najuspješniji je bio Jasmin Babović koji je u Klasi 2 – grupa Serija osvojio 3. mjesto, dok je Armin Mujkanović u klasi 7 – grupa Sport osvojio 4. mjesto, Žabić i Novak takmičenje su završili na 5. mjestu u klasama 4 i 8, te Kovačević i Omerčević na 6. mjestu u klasama 4. i 5. Ovom trkom započela je sezona u disciplini A09 – Slalom koja se nastavlja već idućeg vikenda, auto slalomom „Istočno Sarajevo 2020“.