Još jedan uspješan nastup vozača SAK SPArK Tuzla

Vozači Sparka su bili aktivni i tokom ovog vikenda. U subotu je u Istočnom Sarajevu održan auto slalom, što je bila druga trka šampionata BiH u disciplini slalom u 2020.godini. Ukupno je nastupilo 66 takmičara, a u idealnim vremenskim uslovima vožene su dvijetrening vožnje i tri takmičarske, od čega se za konačan plasman zbrajaju dvije uspješnije.

SAK SPArK Tuzla su predstavljala četiri takmičara.  Najuspješniji je bio Haris Memišević koji je u Klasi 2 – grupa Serija osvojio drugo mjesto, ali i treće u Grupi Serija, dok je Jasmin Babović u istoj klasi drugu trku za redom završio na trećem mjestu. U Klasi 4 – grupa Sprint, Mirza Žabić je osvojio također treće mjesto, dok je Almedin Omerčević trku završio na sedmoj mjestu u klasi 4. Domaćin takmičenja je po prvi put bio Auto Moto Karting Klub „Magnum“, te su se predstavili u dobrom svijetlu.

U disciplini auto slalom slijedi pauza do septembra kada se šampionat nastavlja trkama u Trebinju i Banja Luci.