Pobjede Federera, Murraya, Dimitrova i Gasqueta

Trećeg dana natjecanja na Otvorenom prvenstvu Australije u konkurenciji muških singlova nije bilo iznenađenja pošto su favoriti osigurali plasman u treće kolo.

Švicarski tenisač Roger Federer plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je danas pobijedio Talijana Simonea Bolelija s 3: 1 u setovima (3: 6, 6: 3, 6: 2, 6: 2). Drugi nositelj na turniru Federer će u trećem kolu igrati protiv pobjednika duela Talijana Andreasa Sepija i Francuza Žeremija Šardija, koji je postavljen za 29. nositelja.

Federer pokušava osvojiti svoj peti trofej u Melburnu, a 18. Grand Slam titulu u karijeri. Britanski tenisač Andy Murray plasirao se u treće kolo pošto je pobijedio domaćeg igrača Marinka Matoševića sa 3: 0 (6: 1, 6: 3, 6: 2). Šesti nositelj će u trećem kolu igrati protiv Portugalca Žoaoa Souse, kome je Slovak Martin Klizan predao meč.

Bugarski teniser Grigor Dimitrov plasirao se u treće kolo pošto je pobijedio Lukaša Lacka iz Slovačke poslije četiri seta, 6: 3, 6: 7, 6: 3, 6: 3.
On će za plasman u osminu finala igrati protiv Kipranina Markosa Bagdatisa, koji je pobijedio 20. nositelja Davida Gofana iz Belgije sa 6: 1, 6: 4, 4: 6, 6: 0.

Francuz Richard Gasquet plasirao se u treće kolo pošto je pobijedio domaćeg tenisača Jamesa Duckworth sa 6: 2, 6: 3, 7: 5. On će igrati protiv 14. nositelja Južnoafrikanca Kevina Andersona, koji je u tri seta pobijedio Litvanca Rikardasa Berankis sa 6: 2, 6: 2, 7: 6.