KRSG Sloboda osvojio 28 medalja na 9. Turniru u ritmičkoj gimnastici “SALINES CUP – TUZLA 2020”

U subotu 14.11.2020. održao se 9. Turnir u ritmičkoj gimnastici “SALINES CUP – TUZLA 2020” u velikoj dvorani SKPC “Mejdan”.

Ovaj turnir se u Tuzli održao prethodno već osam puta, te samim tim poprimio karakter tradicionalnog turnira.

Turnir je bio veoma uspješan te primio veliki broj pohvala za odličnu organizaciju. Zbog pandemije virusa Covid-19 ove godine na turniru nije bilo dozvoljeno prisustvo publike, međutim tokom čitavog  trajanja takmičenja bio je omogućen prenos uživo preko kojeg su roditelji, porodica, prijatelji i svi ljubitelji ovog sporta mogli ispratiti sve nastupe.

Na ovogodišnjem turniru zbog pandemije virusa Covid-19 učestvovali su samo klubovi iz Bosne i Hercegovine. Učešće je uzelo  220 gimnastičarki  iz 11 klubova koje su bile raspoređene u manje grupe zbog ograničenog broja osoba u zatvorenom prostoru.

Iz kluba KRSG Sloboda učestvovale su 22 takmičarke u individualnim vježbama i 11 takmičarki u grupnoj vježbi, te su osvojile 28 medalja u individualnim vježbama: 20 zlatnih, 7 srebrenih, 1 bronzana i 1 zlatna medalja u grupnoj vježbi.