Rukomet : Tunis slavio protiv Irana za plasman u osminu finala

Rukometaši Tunisa pobijedili su Iran sa 30:23 u prvoj utakmici petog kola B-grupe Svjetskog prvenstva za rukometaše u Kataru.

Tunižani su ovim trijumfom definitivno osigurali četvrtu poziciju i plasman u osminu finala, te će susret između Bosne i Hercegovine i Hrvatske, koji počinje u 17 sati biti bez rezultatskog značaja. Hrvatska je već osigurala prvo mjesto, dok će BiH prvi krug završiti na petoj poziciji i takmičenje nastaviti u President kupu.

U 17 sati počet će i susret između Austrije i Makedonije koji će odlučiti o drugom mjestu u grupi.

U prvim mečevima petog kola u A-grupi pobjede su ostvarile selekcije Španije i Brazila. Španci su savladali Sloveniju sa 30:26 i s maksimalnim učinkom idu u osminu finala, dok će Slovenija osvojiti treće mjesto.

U drugoj utakmici Brazil je savladao Čile sa 30:22 i osvojio četvrtu poziciju. U posljednjoj utakmici u grupi od 17 sati igraju Katar i Bjelorusija.