Tri zlatne medalje, jedno srebro i jedna bronzana medalja za takmičare AK Sloboda-Tehnograd“

Prema Kalendaru takmičenja  Atletskog saveza Federacije BiH, jučer je u  tehnčkoj organizaciji AK „Novi grad“ i AK „Sarajevo“ u olimpijskoj dvorani  „Juan Antonio Samaranch“- ZETRA  održano „DVORANSKO PRVENSTVO FEDERACIJE BIH U ATLETICI“ na kome su nastupili takmičari-ke iz Federacije BIH, kao i takmičari iz RS koji su se takmičili van konkurencije.   Takmičari-ke AK „Sloboda-Tehnograd“ osvojili su tri titule prvaka FBiH za 2020 i to: Edhem Vikalo koji je pobijedio u trci na 60 m u konkurenciji juniora istrčavši  dionicu od  60 m u vremenu od 7:06 s,  te u apsolutnoj trci na 60 m  u kojoj su nastupili takmičari koji su istrčali najbolja vremena u svima kategorijama, istrčavši   trku na 60 m u vremenu 7:03 s.

Treću pobjedu osvojila je Ema Mešković koja je u revijalnoj trcin u konkurenciji cicibanki ubjedljivo pobijedila sa rezultatom 9:08 s.

Srebrnu medalju osvojio je Bakir Musić u konkurenciji dječaka  u skoku u vis sa preskočenih 155 cm, dok je bronzanu medalju osvojio Benjamin Mijatović u trci na 60 m u konkurenciji seniora istrčavši vrijeme od 7:61 s.