Francuska uoči duela protiv BiH rutinski slavila u Kazahstanu

Nogometaši Francuske su savladali Kazahstan na gostovanju rezultatom 2:0 i izbili su na čelo kvalifikacijske grupe D za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2022. godine u kojoj se nalazi i selekcija naše zemlje.

Selektor Francuske Didier Deschamps je od prve minute dao šansu većinom rezervistima, a u 19. minuti Ousmane Dembele je na asistenciju Anthonyja Martiala pogodio sa ivice kaznenog prostora za 1:0.

U 4.. minuti nakon kornera nesretni Sergij Malij je postigao autogol nakon kornera za 2:0 i to je bio rezultat kojim se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu, tačnije nakon sat vremena igre lakšu povredu je doživio Martial, te je umjesto njega na teren ušao Kylian Mbappe.

On je u 75. minuti izborio penal i odučio ga izvesti, no golman Aleksandr Mokin je sjajno odbranio njegov udarac. Mokin je u drugom poluvremenu još nekoliko puta sjajno branio nakon Mbappeovih udaraca i spriječio Kazahstan težeg poraza.

Francuzi u srijedu u trećem kolu gostuju protiv naše selekcije na stadionu Grbavica u Sarajevu.

Kazahstan – Francuska 0:2 (Dembele 19., Malij autogol 44.)