Plivači i plivačice Zmaj Alpamma osvojili 14 medalja u Mostaru

U subotu 10.07.2021. godine, u Mostaru je održan 5. Međunarodni plivački miting „Orka Arena Cup“ u organizaciji plivačkog kluba „Orka“ iz Mostara. Plivalo se na velikom (50 metarskom) bazenu sa 8 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na mitingu je učestvovalo 367 takmičara iz 21 kluba i 3 zemlje: Hrvatske, Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

Plivački klub „Zmaj-Alpamm“ je nastupio sa 12 takmičara (4 djevojčice i 8 dječaka): Ema Jahić, Naida Prcić, Zerina Vrabac, Emina Mujezinović, Danijel Iličković, Kenan Dračić, Dani Trutović, Ali Behrem, Mirza Softić, Ahmed Smajlović, Endi Kesić i Hadi Ćurtović.

Zmajevi su osvojili 14 medalja (7 zlatnih, 2 srebrne i 5 bronzanih) i jedan pehar, a u ekipnom plasmanu smo zauzeli 8. mjesto od 21 kluba. Ostvareni su sljedeći zapaženi rezultati:

• Zerina Vrabac (‘10) je osvojila 4 medalje, 2 zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 metara delfin, dok je u disciplinama 100 i 50 slobodno osvojila srebrnu odnosno bronzanu medalju. Zerina je osvojila i pehar za najuspješniju plivačicu prema zbiru FINA bodova iz 4 plivanje discipline u D kategoriji djevojčica 11-12 godina.
  • Kenan Dračić (‘06) je osvojio 4 zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 delfin, te 50 i 100 slobodno. Drugo mjesto zauzeo je u ukupnom plasmanu za najuspješnijeg plivača prema zbiru FINA bodova iz 4 plivanje discipline u B kategoriji djevojčaka 15-16 godina.
  • Ahmed Smajlović (‘13)  je osvojio zlatnu medalje u disciplini 50 metara prsnim stilom.
  • Hadi Ćurtović (‘09) je osvojio 2 medalje, srebrnu medalju u disciplini 50 metara slobodno i  bronzanu medalju u disciplini 100 metara slobodnim stilom.
  • Danijel Iličković (‘04) je osvojio 2 bronzane medalje u disciplinama 50 i 100 metara prsnim stilom.
  • Ema Jahić (‘07)  je osvojila bronzanu medalju u disciplini 100 metara leđnim stilom.

Ostali plivači i plivačice, koji nisu osvojili medalje, popravili su svoja najbolja vremena i ostvarili vidan rezultatski napredak sa čime smo izuzetno zadovoljni.