Odlični nastupi atletičara AK Sloboda – Tehnograd

Odlični nastupi atletičara-ki AK “Sloboda – Tehnograd” na međunarodnom atletskom mitingu u Grazu i na Državnom prvenstvu BiH za mladje junior-ke na Sokocu.

Nakon prošle nedjeljnog nastupa na medjunarodnom mitingu u Italiji, nakome je Hajrudin Vejzović osvojio prvo mjesto, jučer, su naši najbolji atletičari Hajrudin Vejzović, Edhem Vikalo i Rusmir Malkočević nastupili na medjunarodnom atletskom mitingu u Grazu, gdje su ostvarili odlične rezultate. Hajrudin Vejzović je u trcina 100 m osvojio 2 mjesto istrčavši svoj novi lični rekord u vremenu 10:56s, dok je Edhem Vikalo osvojio 3 mjesto sa rezultatom 10:70 s.

U trcina 400 m Rusmir Malkočević je zauzeo 2 mjesto istrčavši vrijeme od 51:99 s.

Na Državnom prvenstvu za mladje juniore-ke koje je  jučer, održano na Sokocu nastupilo je blizu 300 takmičara-ki iz 22 bosanskohercegovačka kluba atletičari-ke AK “Sloboda-Tehnograd” kluba osvojili su 7 medalja od čega 3 zlatne i 4 bronzane.

AHMED AHMETOVIĆ – 2000 M stipl – 7:38,00

AK SLOBODA -TEHNGORAD – 4X100 M – 46:92  ( Bakir Baković, Alija Džinić, Enes Džinić,

Bakir Musić),

Osim osvojenih medalja takmičari  Bakir Baković u trci na 100 m, Bakir Musić u trci na 400 m,  Ema Mešković u trci na 400 m, Nudzejma Vrabac  u trkama na 100 i 400 m, Šejla Čizmić u skoku u dalj, Alija Džinić u skoku u dalj,    Ismihan Muratović, Ema Halilović i Nahla Kamerić su postigli svoje lične rekorde.