Veliko iznenađenje u našoj grupi: Kazahstan u 96. minuti osvojio bod protiv Ukrajine

Nogometaši Kazahstana su napravili veliko iznenađenje u kvalifikacionoj grupi D remiziravši sa Ukrajinom rezultatom 2:2.

Ukrajinci su poveli već nakon 90 sekundi kada je eurogol postigao Roman Jaremčuk i činilo se da će četvrtfinalist Eura upisati rutinsku pobjedu.

Gosti su u Nur-Sultanu dominirali i stvarali prilike jednu za drugom, no redali su promašaj za promašajem. Kazahstanci su u samom finišu susreta kaznili mnogobrojne promašaje Ukrajinaca, te je lijevi bek Ruslan Valiulin u 74. minuti pogodio za 1:1.

Ukrajinci su u 90+3. minuti poveli sa 2:1 kada je pogodio rezervista Danilo Sikan i činilo se da će gosti ipak slaviti.

No, u 90+6. minuti Valiulin je postigao svoj drugi pogodak za konačnih 2:2 i veliko iznenađenje.

Kazahstanu je ovo bio drugi osvojeni bod u kvalifikacijama, dok je Ukrajina upisala i četvrti remi iz isto toliko susreta.

U ovoj grupi u 20:45 sati u Strazburu igraju Francuska i Bosna i Hercegovina.