Suarez u 96. minuti srušio Milan, Liverpool porazio Porto na gostovanju

Nogometaši Atletico Madrida pobijedili su na gostovanju MIlan rezultatom 2:1 u okviru 2. kola grupe B Lige prvaka, iako su domaći vodili do samog finiša.

Rossoneri su furiozno krenuli u meč i nakon nekoliko propuštenih šansi došli su do zasluženog vodstva u 20. minuti. Brahim Diaz je sjajno proigrao Leaoa, koji je izvanrednim udarcem s distance matirao Oblaka za 1:0.

Isti igrač je nedugo zatim pogodio prečku škaricama, a veliki problemi za Milan uslijedili su u 29. minuti kada je Kessie isključen nakon drugog žutog kartona.

Ipak, uprkos igraču manje Milan je odlolijevao do samog finiša, ali u sutonu utakmice španski prvak je stigao do preokreta. Prvo je Griezmann u 84. minuti poravnao, a u 96. minuti nakon dosuđenog penala Luis Suarez je donio trijumf Jorgandžijama.

U drugom meču ove grupe Liverpool je kao gost na Dragau pobijedio Porto s uvjerljivih 5:1, a strijelci za Redse bili su Salah u 18. i 60 minuti, te Mane u 45 i Firmino u 77. i 83. minuti.

Poraz portugalskog tima ublažio je Taremi pogotkom u 75. minuti.