Tuzlaci slavili sa 41 poenom razlike

Košarkaši Slobode dočekali su u Mejdanu ekipu Radnika u 5. kolu bh.prvenstva te slavili pobjedu rezultatom 94:53. Crveno-crni bolje otvaraju utakmicu i u 7. minuti igre dolaze do dvocifrene prednosti (19:9). Košarkaši Slobode nastavljaju igrati sjajno pa na odmor odlaze sa uvjerljivom prednošću 55:31. Izabranici Nedima Džemića nastavljaju i treću četvrtinu u istom ritmu pa se razlika na semaforu povećava iz minuta u minut. Sloboda je na kraju slavila pobjedu rezultatom 94:53 i sada ima skor 3-2. Tuzlanski klub su do pobjede vodili Davis sa 19 poena i četiri skoka te Alikadić sa 18 poena, tri asistencije i skokom, Durmo sa 13 poena, 14 skokova i četiri asistencije. U poraženoj ekipi Riznić je završio meč sa 14 poena, deset skokova i asistencijom.

Izvor: tuzlanski.ba