Košarkaši tuzlanske Slobode pobijedili i Mrkonjić Grad

U zaostaloj utakmici 9. kola Lige Bosne i Hercegovine za košarkaše tuzlanska Sloboda upisala je novu pobjedu, ovoga puta sa uvijek nezgodnom Mladosti, rezultatom 84:73.

Sloboda je zahvaljujući raspoloženom Durmi bolje otvorila utakmicu. Najprije sa 5:2, a kasnije su imali i maksimalnih 16:7. Domaći rade seriju 7:0 i dolaze na 14:16, a Sloboda ima probleme sa ličnim greškama. Za osam minuta Albijanić je skupio tri.

Do kraja prvog perioda Sloboda radi seriju od 6:0 i na prvi dvominutni odmor ide s rezultatom 14:22.

Mladost igra bolje u nastavku. Nakon 19:25 i 21:27, serijom od 8:0 preokreću rezultat na 28:27. Potom imaju i 34:32 i 36:34. No, Sloboda na odmor odlazi sa prednošću 39:41.

Durmo je bio najučinkovitiji sa 16 poena kod Slobode, a kod Mladosti Milošević sa 12 i Kapetanović sa 11 poena.

U nastavku igru Mladosti su obiljelježile brojne greške, promašena slobodna bacanja Markovića… Sloboda je kuburila sa ličnim greškama, ali u finišu trećeg perioda preko Delalića dolaze do 61:51, a u posljednji period ulaze sa 63:51.

Trojkom Lelića Sloboda ima maksimalnih +15 (66:51). S dvije trojke Mladost spušta zaostatak na -9 (61:70). Albijanić sa pet vezanih poena odbija napad Mladosti, a Delalić postiže poene za +16 (61:77). Lelić je pogodio trojku za +17 (63:80) i tu je priči na ovoj utakmici bio kraj jer se ušlo u posljednje tri minute igre.

Najefikasniji u taboru Slobode bili su Durmo sa 24 poena i 10 skokova, Delalić 19, Lelić 13, Albijanić i Alikadić 11, te Omerović sa 6. Kod Mladosti Milošević 15, Kapetanović 14, Marković i Ledl sa po 13 postignutih poena.