Kuglaši Slobode savladali Posavinu u gostima

Nakon 16 odigranih kola  Premijer lige BiH u kuglanju  ekipe od 2 do 5 mjesta dijeli samo jedan bod. Dugo vremena liga nije bila ovoliko inreresantna i svaki bod će biti od velikog značaja.  Ekipa Borca se i ovo kolo okliznula u Tomislavgradu a ekipa Rudara je priredila jedan od največih preokreta u Premijer ligi ikada jer nakon dva para su gubili 3:1 i 120 čunjeva zaostatka da bi u zadnjem paru izvrsni Dundić 639 i Alagić 603 osvojili meč poene i nadoknadili i prebacili zaostatak u čunjevima i na kraju je ekipa Rudara slavila sa 5:3.

Ekipa Slobode je bila bolja od ekipe Posavine u Gradišci rezultatom 6:2. Sloboda je u ovu utakmicu ušla kao favorit ali je to morala pokazati i na terenu. Da se ekipa Posavine neće predati tako lako pokazao je prvi par u kojem je fenomenalni Svračić 607 bio bolji od Samira Jogunčića 541 dok je Mirza Nezirović 599 bio bolji od Tartića 578. Prvi blok je završen rezultatom 1:1 uz 42 čunja prednosti za Posavinu.

U drugom paru Midhat Jogunčić 565 i Muhamed Vehabović 557 su bili bolji od Đurića 524 i kombinacije Košpić/Đurić 523 i vratili prednost od 32 čunja za Slobodu i 3:1 u meč poenima.

Kada se činilo da će ekipa Slobode lagano doći do pobjede igrači Posavine Marin 559 i Malešević 571 su gotovo utakmicu riješili u svoju korist ali do potpunog preokreta nisu mogli jer su u zadnjem setu igrači Slobode Senad  Jogunčić 599 (zadnji set 157)  i Nermin Kasumović 533 (zadnji set 152) odigrali izvrsno i ipak 3 boda odnijeli za Tuzlu

U narednom kolu ekipa Slobode dočekuje prvoplasiranu ekipu Posušja.