Velež nosi tri boda sa Tušnja, Slobodi slijedi borba za opstanak

Peti vezani poraz fudbaleri Slobode su doživjeli danas na Tušnju, kada su u utakmici 25. kola Premijer lige BiH poraženi od ekipe Veleža rezultatom 1:2.

Tako su “Crveno-crni” dodatno otežali svoj put prema kraju prvenstva, u kojem nakon današnje utakmice, Sloboda ulazi u društvo pet ekipa koje će se boriti za opstanak u Premijer ligi.

Velež je danas na Tušnju slavio golovima Džankovića u 29. i Ćosića, igrača koji je ponikao na Tušnju, u 76. minuti susreta. Sloboda je imala nekoliko prilika i gol Jusića u 93. minuti, što je bilo nedovoljno da izvuku od više od kvalitetnije ekipe iz Mostara.

U sljedećem kolu Sloboda je gost ekipi Posušja, sada već direktnom konkurentu u borbi za opstanak u Premijer ligi BiH.