Odličan nastup na Državnom prvenstvu takmičara KBS „Tuzla“

Takmičari Kluba borilačkih sportova „Tuzla“,  proteklog vikenda nastupili su na dva državna prvenstva i ostvarili veoma značajne rezultate.

U subotu 9.aprila u Vogošći je održano Državno prvenstvo za seniore, veterane i parakaratiste, na kojem su učestvovala 44 kluba iz BiH.

Ženski kata tim ( Azra Dahalić, Nudžejma Ibrić i Lamija Salkić ) osvojio je titulu viceprcakinja BiH.

Emina Abdulić je osvojila bronzanu medalju u kategoriji seniorke -50 kg.

Amina Fejzić i Belma Omerović su osvojile bronzanu medalju, seniorke -68 kg. Želimo istaći da nam je u ovoj kategoriji nedostajalo malo sportske sreće jer je naša Amina Fejzić poražena od aktuelne prvakinje BiH Ivone Čavar sudijskim izjašnjavanjem 3:2.

Naš trener Nermin Hadžić je osvojio prvo mjesto u kategoriji kate veterani.

Edis Kasumović za nas sestrinski klub Karate klub za osobe s invaliditetom “Student” Tuzla osvojio je bronzanu medalju u kategoriji kate osobe s intelektualnim smetnjama.

U nedjelju 10.aprila održano je Državno prvenstvo za djecu, na kojem je učestvovalo preko 900 takmičara iz 111 bh.klubova. Takmičari Kluba borilačkih sportova „Tuzla“ ponovo su se predstavili u najboljem izdanju.

Zlatnu medalju je osvojio Damir Džinović, dječaci kate 11 godina.