Evropsko prvenstvo u kickboxu: Mesud Selimović osvojio bronzanu medalju

Na Evropskom prvenstvu u kickboxingu za seniore, koje se od 11. do 20. novembra održava u turskom gradu Antalya, Mesud Selimovič, takmičar KBV Flek Tom Cat Tuzla je osvojioa bronzanu medalju.

Mesud Selimović je u disciplini low kick (-91 kg) je nakon što je savladao Pavla Golovančuka iz Ukrajine, zaustavljen u polufinalu od predstavnika Srbije Nemanje Knezića, čime je osvojio broznanu medalju.

Mesud Selimović, pripadnik Oružanih snaga BiH, je kada je u pitanju amaterski kickbox ranije osvojio i drugo mjesto na Svjetskim igrama 2017. godine.

Inače, reprezentativci Bosne i Hercegovine su u dosadašnjem toku prvenstva obezbijedili četiri medalje za našu državu.

Sigurne bronze imaju Nikola Drobnjak (low kick – 81 kg) i Edin Vučelj (kick light – 89 kg), koje čekaju polufinalne borbe, a za titulu evropske prvakinje u disciplini low kick +70 kg borit će se Jasmina Merdić.

Reprezentaciju Bosne i Hercegovine koju vodi selektor Salko Zildžić čini 18 takmičara, 13 u muškoj i četiri u ženskoj kategoriji.