Na krilima navijača Slobode do pobjede protiv Sparsa

U fenomenalnoj atmosferi kakvu znaju priredi samo tuzlanski ljubitelji košarke, OKK Sloboda je u 1. kolu Lige 6 pobijedila OKK Sparse sa 70:62.

Tuzlaci su vodili cijelim susretom i na kraju sasvim zasluženo došli do pobjede. Utakmicu su domaći otvorili serijom 7-0, a prvi put Tuzlaci imaju dvocifrenu prednost u 10. minuti 21:11.

Crveno-crni i u drugoj četvrtini održavaju +10, u 18. minuti imaju 34:24, a na poluvrijeme odlaze sa +15 42:27.

Do 26. minute Sloboda igra kao u transu i prvi put dolazi do +20 50:30. Međutim, uslijedio je period bez poena, a gosti serijom 10:0 smanjuju na 50:40. Seriju gostiju presijekao je Mirza Hrnčić, koji pogađa trojku za 53:40.

U posljednji period ušlo se sa rezultatom 54:41. Tuzlaci ponovo bolje otvraju posljednji period. Odlaze na 64:46 i tada se pomislilo kako je posao gotovo.

Tako nisu mislili izabranici Marka Trbića, koji rade seriju 14-0 i dolaze na -4 64:60. U tim trenucima Mejdan je proključao, a troju spasa za Slobodu postiže Pavle Boljkovac za 67:60. Do kraja je ostalo malo vremena za preokret, a Sloboda je na kraju utakmicu okončala sa +8 70:62.

Mirza Hrnčić je postigao 19 poena i imao 9 skokova, Ramo Rizvić je postigao 16 poena uz 5 skokova, a Ratko Petrić 13 poena i 8 skokova.

Kod gostiju Aleksej Nikolić ke postigao 15 poena, a Igor Josipović 11.

SLOBODA – SPARS 70:62

(21:13, 21:14, 12:14, 16:21)

Tuzla – Dvorana Mejdan. Gledatelja 1000. Suci: Petar Obradović, Ivan Miličević i Vladimir Marić.

SLOBODA: Ibračević, Omerbašić, Ahmedić 2, Hasandić 2, Hrnčić 19, Latifagić, Džambić 6, Rizvić 16, Boljkovac 6, Muratović, Sarajlić 6, Petrić 13. Trener: Damir Mulaomerović.

SPARS: Zahiragić 6, Nikolić 15, Atić 5, Bulić 5, Ner. Buza, Ned. Buza 2, Glogovac 2, Josipović 11, Đurasović 3, Hodžić, Opačak 9, Šalić 4. Trener: Marko Trbić.