(Foto) Atletičari “Slobode Tehnograd” uspješni na nekoliko međunarodnih takmičenja

U subotu je u Sremskoj Mitrovici održano Otvoreno prvenstvo Vojvodine za mlađe juniore na kojem su nastupili i takmičari AK Sloboda Tehnograd. Bakir Musić je trijumfovao u trci na 400 m sa vremenom 50,88, a Ema Mešković je  pobijedila u ženskoj konkurenciji, istrčavši dionicu od 400 m u vremenu 1,00,30. Srebrnu medalju u trci na 800 m osvojio je Amer Bećirović, dok je Ena Bećirović u trci na 400 m zauzela 4.mjesto.

Na Međunarodnom atletskom mitingu u Osijeku nastupio je Edhem Vikalo i trijumfovao u trci na 100 m, s vremenom 10,75. Atletičar AK Sloboda Tehnograd Nikola Pavljašević učestvuje u Međunarodnom atletskom kampu Emira Bekrića, istaknutog atletičara iz Srbije, osvajača bronzane medalje na Svjetskom atletskom prvenstvu 2013. godine.

Najmlađi takmičari AK Sloboda Tehnograd učestvovali su i u završnici internacionalnog projekta Sportske igre mladih, koja je od 22. do 26. avgusta održana u Splitu.