Lana Pudar plivat će u novom finalu Svjetskog juniorskog prvenstva

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar plasirala se u finale Svjetskog juniorskog prvenstva koje se održava u Izraelu u disciplini 100 metara delfin. Pudar je dionicu isplivala u vremenu 58.55 sekundi, te je zauzela drugo mjesto u svojoj polufinalnoj utrci. Ispred nje je bila Amerikanka Leah Shackley s vremenom 58.46, a koja je jučer pobijedila Lanu i u finalu na 50 metara delfin. Mlada Mostarka prethodno je u kvalifikacijama isplivala vrijeme 59.61, što je bilo treće vrijeme njene kvalifikacione grupe i sedmo ukupno. Finale na 100 metara delfin na rasporedu je sutra u 17:28 sati. Podsjetimo, Pudar je na ovom prvenstvu osvojila zlato u konkurenciji 200 metara delfin, a onda i srebro u disciplini 50 metara delfin.