Borac u tri minute riješio meč u Tuzli i u Banja Luku nosi sva tri boda

U okviru osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na Tušnju su se danas sastale ekipe Tuzla Cityja i Borca, a gosti iz Banja Luke su slavili pobjedu rezultatom 1:2.

Zbog obilnih padavina koje su, između ostalih bh. gradova, pogodile i Tuzlu, travnjak Tušnja bio je itekako natopljen vodom, ali to nije spriječio aktere susreta da postignu tri pogotka na meču.

Mnogo bolje je utakmicu otvorio domaći tim i imao nekoliko sjajnih šansi. Igrala se deveta minuta kada Hadžić je izašao sam pred golmana Borca koji odlično brani.

Isti igrač imao je još dvije poluprilike u naredne tri minute, da bi onda Mijatović zaustavio pokušaj Bihorca.

Kako to obična biva u fudbalu, kada ne iskoristite šanse, stigne kazna na drugoj strani, a Tuzlake je stigla dva puta u tri minute.

Od 25. minute na Tušnju Borac je poveo s 0:1 protiv Tuzla Cityja, a strijelac pogotka bio je Damir Hrelja.

Herrera je ubacio loptu iz auta koja prolazi kraj smušenih igrača Tuzla Cityja, dolazi do Hrelje, a ovaj sjajno pogađa.

Samo tri minute kasnije novi gol u mreži domaće ekipe, strijelac je bio Jovo Lukić.

Presječena je lopta Pantelića, Kvržić je ubacio pred gol domaćih, a Lukić je klizećim startom postigao pogodak.

U 54. minuti dobra prilika za domaće, Šukilović je šutirao s nekih osam metara, ali Mijatović odlično brani.

Moglo je biti 0:3 u 60. miniti. Makarić je zaobišao i golmana Fejzića, šutirao je, a lopta je išla u mrežu no Bihorac je uklizao i spasio svoj tim.

Uslijedile su šanse Pantelića i Corteza, da bi u 69. minuti voda na travnjaku zaustavila novi pogodak Hrelje koji je zaobišao i Fejzića.

Pet minuta nakon toga voda je opet bila saveznik Cityja. Hrelja je uposlio Makarića, ali ovaj ne uspijeva da šutira.

Do gola nade City doilazi u 77. minuti. Ubacio je Hodžić, a Redžić glavom pogađa.

U 88. minuti je blokiran udarac Jašaragića i tako je propala i posljednja šansa domaćih da osvoje bod.

Borac je sada drugi s 15 bodova, dok je Tuzla City s devet manje na 11. poziciji.