Bratstvo savladalo Slobodu, zakomplikovana situacija u Prvoj ligi FBiH

Nogometaši Slobode doživjeli su novi neočekivan poraz u okviru 13. kola Prve lige Federacije BiH. Tuzlaci su poraženi na gostovanju protiv ekipe Bratstva rezultatom 2:1.

Tuzlaci su tako doživjeli treći poraz u posljednjih pet kola, te ukoliko Stupčanica sutra pobijedi Mladost DK na gostovanju, približit će im se na samo jedan bod zaostatka.

Ekipa Nikole Nikića do vodstva je stigla u 51. minuti golom Poturalića, ali Sloboda je vrlo brzo uzvratila i poravnala je u 60. minuti preko Husejinovića iz penala.

I kada su se očekivali još jači napadi Tuzlaka, De Cravalho je u 79. minuti šokirao Slobodu i donio je veliku pobjedu Bratstvu 2:1.

U istom terminu igrale su se još dvije utakmice u kojima su Tomislav i Jedinstvo podijelili bodove 2:2, dok su Radnik Hadžići i Rudar Kakanj remizirali 2:1.

Utakmica između Goražda i Zvijezde Gradačac je odgođena zbog neizmirenih dugovanja gostujuće ekipe prema bivšem treneru Miletu Lazareviću i susret će biti registrovan rezultatom 3:0 u korist domaćih.